RS ŞARJ Kullanıcı Sözleşmesi

RS ŞARJ Kullanıcı Sözleşmesi

Giriş

İşbu RS ŞARJ Kullanıcı Sözleşmesi (kısaca “Sözleşme”), 2M Elektrikli Araç Şarj Ağı ve İstasyon İşletmeciliği Anonim Şirketi (kısaca “RS ŞARJ”) ile işbu Sözleşme koşullarını kabul ederek RS ŞARJ internet sitesi (www.rssarj.com.tr), RS ŞARJ mobil uygulaması (kısaca “Mobil Uygulama”) ve/veya RS ŞARJ ürün ve hizmetlerinin satışa sunulduğu diğer fiziksel ve dijital mecralar (kısaca “Platform”) üzerinden sunulacak tüm ürün ve hizmetleri kullanan tüm kişiler (kısaca “Kullanıcı” ve/veya “Kullanıcılar”) arasındaki ürün ve hizmetlerin satışına ve kullanımına ilişkin koşulları düzenlemektedir.
Kullanıcı Platform’u ziyaret ederek ve kullanarak işbu Sözleşme’yi okunup anladığını, Sözleşme ile bağlı olduğunu, Sözleşme’de belirtilen koşullara ve ilgili tüm mevzuata aykırı davranmayacağını açıkça kabul, beyan ve taahhüt eder.
İşbu Sözleşme uyarınca, Platform üzerinden satın alınan herhangi ürün veya hizmetin akabinde satın alma işlemi onaylandığı taktirde Kullanıcı’nın ödeme yükümlülüğü doğmaktadır.
RS ŞARJ işbu Sözleşme’de herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkını haizdir. İşbu Sözleşme Platform’da ilan edildiği anda yürürlüğe girer.

RS ŞARJ, Platform ve Üyelik

RS ŞARJ Platorm’un sahibi ve işleteni olup, ana faaliyet konusu olarak elektrikli vasıta kullanan Kullanıcılar’a şarj hizmet noktaları aracılığı ile (kısaca “Hizmet Noktası”) elektrikli vasıtalarını şarj etmeleri için elektrik satışı yapmakla birlikte bu ana faaliyet konusu ile ilişkili diğer ürün ve hizmetleri Platform üzerinden Kullanıcılar’a sunmaktadır.
RS ŞARJ, Platform’da bulunan ve üyelik gerektirmeyen ürün ve hizmetleri daha sonradan üyelik gerekli hale getirebilir, ücretsiz sunulan bazı ürün ve hizmetleri ücretli hale getirebilir, ilave ek ürün ve hizmet açabilir, bazı ürün ve hizmetleri değiştirebilir, dönüştürebilir, askıya alabilir veya kullanıma kapatabilir, üyeliği bulunan Kullanıcılar’a özel kampanya ve ayrıcalıklar oluşturabilir, bunlar daha sonra sonlandırabilir.

Üyelik:

Kullanıcı, kendisi tarafından belirlenecek bir şifreye sahip olur. Ayrıca Platform’a kayıt sırasında kullanılmış olan e-posta adresi ve telefon numarası Kullanıcı’ya özeldir ve bu e-posta adresi ve telefon numarası ile ancak tek bir üyelik oluşturulabilir. Şifre sadece Kullanıcı tarafından bilinir.
RS ŞARJ’da oluşturulmuş her bir Kullanıcı için yalnızca bir adet telefon numarası tanımlanabilir. Tanımlanan telefon numarasının değiştirilemez. Yeni bir telefon numarası ancak RS ŞARJ üzerinde yeni bir Kullanıcı oluşturulması halinde tanımlanabilir. Kullanıcı, kayıtlı telefon numarasıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
Kullanıcı, istediği zaman şifresini değiştirme hakkına sahiptir. Şifrenin seçimi ve gizli tutulması ve korunması Kullanıcı’nın kendi sorumluluğundadır. RS ŞARJ, şifrenin üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek problemlerden asla sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı’nın Platform üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için kayıt esnasında girdiği e-posta adresi ve şifresini girmesi gerekmektedir.

Üyelik İptali:

Kullanıcı, dilediği zaman Platform’daki üyeliğini sona erdirebilir.
RS ŞARJ hiçbir sebep beyan etmeden istediği Kullanıcı’nın üyeliğini iptal etme, sunduğu hizmetin şeklini değiştirme ve/veya iptal etme hak ve yetkisine sahiptir.

Kullanıcılar

Kullanıcılar, Platform’da sunulan hizmetlerden (RS ŞARJ’ın takdirine göre, belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak) yararlanarak veya herhangi bir şekilde Platform’a erişim sağlayarak 18 yaşından büyük olduklarını, işbu Sözleşme’nin tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ederek onayladıklarını kabul etmişlerdir.
Kullanıcılar, Platform üzerinden kullanıcı bilgileri formuna bilgi girişi yaparken, istenilen hususların eksiksiz ve açık olarak doldurmakla yükümlüdür. Kullanıcılar bu formla aktarılan bilgilerin doğruluğunu kayıtsız şartsız taahhüt ederler. Verilen bilgilerin hatalı ya da üçüncü kişilere ait bilgiler olması halinde doğacak sorumluluk ilgili Kullanıcı’ya aittir.
18 yaşından küçük olan kişiler Platform’a üye olamaz, Platform’da sunulan ürün ve hizmetleri satın alamaz ve kullanamaz. 18 yaşından küçük olmasına rağmen Platform’dan faydalanan, Platform’dan ürün ya da hizmet temin eden kişilerden doğan sorumluluklar, bu kişilerin ebeveynleri ya da onlara bakmak ya da onları gözetmekle görevli olan kişilere aittir. RS ŞARJ’ın herhangi bir Kullanıcı ya da kişinin yaşını teyit etme imkan ya da olacağı yoktur.

Platform’un Kullanımı

Kullanıcı, Platform’u indirip, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup telefon numarasını onayladıktan sonra şifresini girerek, işbu Sözleşme ile belirlenen esaslar dahilinde Platform’u kullanmaya başlayabilir.
Kullanıcı, başvuru esnasında verdiği tüm bilgilerin daima ve her bakımdan eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder. Kullanıcı, her zaman kişisel bilgilerini Platform aracılığıyla güncelleyebilir.
Kullanıcı toplam işlem servis ücretini Platform üzerinden öder.
Kullanıcı, Platform’a kaydolup Platform’u açtıktan sonra onaylama butonuna tıkladığında, Platform aracılığıyla, seçtiği adresteki elektrikli şarj ünitesine işlemi başlatma emri gönderilir. Bu başlama komutu RS ŞARJ’a ulaşır. RS ŞARJ bu komutu Hizmet Noktası’ndaki şarj cihazına gönderir. Başlat komutu ulaşan Hizmet Noktası’ndaki cihaz Kullanıcının elektrikli vasıtasına elektrik yüklemeye başlar.
RS ŞARJ, yönlendirilen Hizmet Noktası’na ait bilgilerin (tahmini dolum süresi, cihazın o anki durumu vb.) gerçeği yansıtması adına elinden geleni azami çabayı gösterir, fakat bu bilgilerin %100 gerçeği yansıtmamasından dolayı sorumlu tutulamaz.
Kullanıcı, Hizmet Noktası’ndaki şarj cihazlarının kullanımında azami ihtimamı gösterecektir.
Kullanıcı, Platform’u kullanarak gerçekleştirdiği servis alımının bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür. Kullanıcı servis tutarını RS ŞARJ uygulamasındaki ödeme sistemi vasıtasıyla kredi kartını veya banka kartını kullanarak ödeyebilir (“Online Ödeme Yöntemi”). Kullanıcı bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır. Sistemde o an kullanılan kredi kartının limitinin dolu olması veya herhangi bir nedenle ödemenin yapılamaması halinde Kullanıcı sistemde daha önce tanımladığı başka bir kredi kartı varsa onu kullanarak veya yeni bir kredi kartı tanımlayarak tekrar ödeme yapabilir. Kullanıcı’nın kredi kartı bilgileri RS ŞARJ tarafından bilinmemekte, ödeme altyapısı Wirecard (ya da daha sonra belirlenecek gerekli yetki ve lisansa sahip ödeme kuruluşu) tarafından sağlanmaktadır.
Kullanıcı’nın Online Ödeme Yöntemi seçeneği kullanılarak yaptığı ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.
Kullanıcı, Hizmet Noktası’ndan almış olduğu hizmeti Hizmet Noktası’na ödemeyi banka kartı vasıtası ile nakit veya kredi kartı ile yapabilir. Bu alımlarda, alım fiş/faturası RS ŞARJ tarafından ve Hizmet Noktası tarafından düzenlenir. Bu tür hizmetlerde RS ŞARJ, hizmetlere ilişkin Platform kullanım hizmet bedelini Kullanıcı’dan tahsil edebilir. Kullanıcı, kredi kartı ve nakit kullanılarak yapılan ödemenin bir kısmını hizmet noktasına ve bir kısmını RS ŞARJ’a yapmakla ödeme yükümlülüklerini ifa etmiş olmaktadır.
Kullanıcı’nın cep telefonunun çalınması veya kaybolması halinde bu durum derhal RS ŞARJ’a bildirilmelidir. Bu bildirimin yapılması halinde, kredi kartı bilgilerine üçüncü şahıslar ulaşamaz. Bildirimin yapılmaması halinde üçüncü şahıslar uygulamayı kullanarak sadece RS ŞARJ ödemesi yapmaya devam edebilirler. Bu halde, bildirimin RS ŞARJ’a yapıldığı ana kadar yapılan kullanım ve ödemelerden RS ŞARJ sorumlu tutulmayacaktır.
Kullanıcı, Platform aracılığıyla muhatap olduğu ve şikayetçi olduğu Hizmet Noktaları’nı, Platform içindeki şikayet bölümünden RS ŞARJ’a bildirebilir ve fakat RS ŞARJ, Hizmet Noktaları’ndaki şahısların davranışlarından hukuki olarak sorumlu tutulamaz. Platform, yalnızca Hizmet Noktası’ndan hizmetlerin Kullanıcı’ya teslimini sağlayan veya Kullanıcılar’a enerji ile hizmet sağlayan bir platformdur. RS ŞARJ, Hizmet Noktaları’na gerekli uyarıları yapar, benzer hataları tekrarlayan hizmet noktalarının iş ilişkisini kendi takdirinde olmak üzere kesebilir.
Kullanıcı, RS ŞARJ’ın ücretsiz olarak sunduğu hizmeti istismar edebilecek herhangi bir işlem ve/veya eylemde bulunmamayı kabul eder.
Hizmetin tutarı RS ŞARJ tarafından tahsil edilmektedir. Kullanıcı, geçerli bir nedeni olmak üzere hizmetin iptali için RS ŞARJ Kullanıcı Hizmetleri’ne ulaşarak hizmetin iptalini talep edebilir. Hizmet iptal edildiğinde otomatik olarak iade işlemi gerçekleştirilir.
Kullanıcı’ya, Platform üzerinden hizmet noktasında temin ettiği hizmet ile ilgili ücret iadesi ancak RS ŞARJ ya da Hizmet Noktası’nın kusuru ile; (i) Kullanıcı’ya verilen hizmetin tamamlanmadan kesilmesi; (ii) Hizmet Noktası’nda işlemin eksik kalması veya başlamadan kesilmesi; (iii) Hizmet Noktası’ndaki hizmetten memnun kalınmaması nedenleriyle ilgili Hizmet Noktası’nın onayının alınması durumlarında yapılacaktır. İptale konu hizmet ile ilgili hizmet noktasının bir fiş veya fatura düzenlemiş ve bu Kullanıcı’ya teslim edilmiş ise iadesi gerekmektedir.
Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’ye aykırı davrandığının tespiti halinde, RS ŞARJ Kullanıcı’nın üyeliğini askıya alma veya Platform’dan tamamen çıkarma hakkını saklı tutar.
RS ŞARJ, Kullanıcı’dan kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması durumunda, işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini ifa edememesi nedeniyle sorumlu tutulamayacak ve kendisinden herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.
Kullanıcı, Platform aracılığıyla ve/veya Platform dahilinde, işbu Sözleşme’ye ve hukuka aykırı olarak hizmet noktası ve/veya üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle RS ŞARJ’ın doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul eder.
RS ŞARJ, yalnızca Kullanıcı’dan kaynaklanan sebeplerden dolayı ücret iadesi yapmama hakkını saklı tutar ve Hizmet Noktası tarafından yapılacak hizmet iadesi koşullarına ilişkin olarak doğabilecek anlaşmazlıklarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
Kullanıcı, Platform üzerinde verilen tüm hizmetlerin, yapılan tüm alışverişlerin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, bunların tekrar satış amaçlı olmadığını kabul eder.
Platform üzerinden verilen hizmetler, Hizmet Noktası’nın o anki teknik yeterlilik mevcudiyetiyle sınırlıdır. RS ŞARJ ilgili Hizmet Noktası’nda bulunmayan teknik yeterlilikte olması durumunda, teslimini sağlayamayabilir. Hizmetin Platform’da teşhir edilmesi bunların Hizmet Noktası’nın o anda teknik olarak yeterli olup, hizmeti kesin temin edebileceği anlamına gelmez.
Platform üzerinden hizmete sunulan Hizmet Noktası’na ait ürün/hizmetlerin fiyat ve özellik bilgilerini değiştirme yükümlülüğü Hizmet Noktası ve RS ŞARJ’a aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde RS ŞARJ, Kullanıcılar’ı bilgilendirerek, bu hatayı düzeltecek şekilde hizmeti sağlayabilir. Platform üzerinden Hizmet Noktası’nın hizmete sunduğu teknik alt yapının o anki durumu doğru ve dürüst açıklama yapılmasına dair RS ŞARJ gerekli özeni gösterecektir ancak Hizmet Nokta’sının hizmet anındaki eksik ve/veya hatalı açıklamalardan dolayı oluşacak problemlerden veya zararlardan sorumlu değildir.
Kullanıcı, Hizmet Noktası’ndaki cihazlara bilerek veya bilmeyerek vermiş olduğu zararlardan sorumlu olup, zararın karşılığını tazmin etmekle mükelleftir.

Platform Kullanımına İlişkin Kurallar

Kullanıcılar Platform üzerindeki interaktif alanlar yoluyla suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemeyeceği gibi, RS ŞARJ, diğer Kullanıcılar ya da üçüncü kişilerin haklarını ihlal eden fiil ve eylemlerde bulunamaz.
Kullanıcılar, Platform’u nihai kullanıcı olarak kişisel amaçlarla ve Platform’un sunduğu ürün ve hizmetlerden faydalanmak amacıyla kullanabilir. Bunun dışında Kullanıcılar, Platform’un çalışma sistemine müdahale edecek yazılım ya da donanım kullanmaz, Platform içerisinde bot, robot, örümcek ve benzeri yazılımlar kullanamaz, bunlar vasıtasıyla işlem yapamaz. Kullanıcı’nın her halükarda, bireysel kullanım ölçüleri ile bağdaşmayan yoğunlukta işlem yapmasına RS ŞARJ izin vermeyebilir.
RS ŞARJ, Platform üzerinden satışa sunulan ürün ve hizmetlerde Kullanıcı başına miktar sınırlaması getirebilir. Kullanıcılar, getirilen miktar sınırlamasına riayet etmekle yükümlü olup, bu sınırlamayı aşmak amacıyla aynı kişi üzerinden birden fazla üyelik oluşturulması ya da benzeri yollarla belirlenen miktarın üzerinden satın alma gerçekleştiremezler.
RS ŞARJ, gereken hallerde Platform’u, Platform kapsamındaki ürün ve/veya hizmetleri geçici bir süre için askıya alabileceği gibi tamamen de durdurabilir. Platform’un ya da ürün veya hizmetlerin bu şekilde geçici bir süre için askıya alınması veya tamamen durdurulmasından veya Platform’un kapatılmasından ötürü RS ŞARJ’ın Kullanıcılar’a karşı hiçbir surette sorumluluğu bulunmamaktadır.
Kullanıcılar Platform’da, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme gönderemez ya da iletemez, diğer Kullanıcılar’dan herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Banka hesap bilgisi, cep telefonu numarası veya eposta adresi paylaşamaz.
Kullanıcılar, bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.
Platform kesinlikle siyasi amaçlı, saldırı veya protesto maksadı ile kullanılamaz.
İşbu Sözleşme koşulları daha sonra RS ŞARJ tarafından tek taraflı olarak değiştirilebilecek olup, Kullanıcılar, ileride RS ŞARJ tarafından işbu Sözleşme hükümlerinde yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılacaklarını kabul etmişlerdir.
RS ŞARJ, Kullanıcı’nın işbu Sözleşme ve RS ŞARJ tarafından ayrıca ilan edilecek kullanım kurallarına riayet etmemesi halinde, Kullanıcı’nın Platform’u kullanmasını engelleyebilir ve gerekli durumlarda kanuni haklarını saklı tutar.

RS ŞARJ Beyan ve Taahhütleri

RS ŞARJ tüm Kullanıcılar’ın kişilik haklarına ve gizlilik haklarına saygı duymaktadır. İşbu Sözleşme’de yazılı sebepler dışında ve yargı mercileri istemi haricinde, her ne sebeple olursa olsun kişisel bilgileri, hiçbir kurum veya kuruluşa vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder.
RS ŞARJ, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu Kullanıcılar’ın bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
RS ŞARJ, Platform dahilindeki interaktif alanlarda Kullanıcılar’ın yazdıklarından sorumlu değildir. Buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda da değildir. RS ŞARJ hiçbir sebep beyan etmeden Kullanıcılar’ın eklediği içerikleri Platform’dan kaldırma hakkına sahiptir.
Kullanıcı verilerinin RS ŞARJ’ın ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (Kullanıcı’nın bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, Platform’un açık olduğu telefonun umuma açık alanda unutulması veya çalınması vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan RS ŞARJ sorumlu değildir.
RS ŞARJ, hiçbir Kullanıcı’nın Platform içerisindeki davranışından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda Platform’un kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar, Kullanıcılar arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa RS ŞARJ’ın sorumluluğu bulunmamaktadır.
RS ŞARJ, sunduğu ürün ve hizmetlerin zamanında, güvenli ve hatasız bir şekilde sunulacağını, ürün ve hizmet kullanımı sonucu elde edilen sonuçların doğru, güvenilir ve hatasız olduğunu, sunulan ürün ve hizmetin kalitesinin beklentileri tamamı ile karşılayacağını taahhüt etmez.
RS ŞARJ, Kullanıcılar’ın Platform’dan başka internet sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu durumda Kullanıcı’nın, geçiş yaptığı internet sitelerinin içeriklerinden ötürü meydana gelen herhangi bir zarar, kayıp ya da olumsuzluktan RS ŞARJ sorumlu tutulamaz.

Fikri Mülkiyet Hakları

Platform’u oluşturan yazılım ile Platform’da bulunan tüm içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı, belge ve her türlü fikir, know-how ve diğer tüm fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları münhasıran RS ŞARJ’a ya da bunları RS ŞARJ’a sağlayan anlaşmalı üçüncü taraflara aittir. Platform’un yapısı ve içeriği, Platform’da kullanılan her türlü fotoğraf, video, görsel malzeme, karakter, çizim, animasyon, metin ve sair fikri mülkiyete tabi eser niteliğindeki içerikler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.
Platform’da bulunan ve fikri mülkiyet hakkına konu hiçbir fotoğraf, video, görsel malzeme, karakter, çizim, animasyon, metin ve sair fikri mülkiyete tabi eser niteliğindeki içerik önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz, bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde veya uygulamada izinsiz olarak kullanılamaz.
Kullanıcılar tarafından Platform’a yüklenen Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili diğer mevzuat kapsamında eser niteliğine sahip olan ve telif hakkına konu içeriklerin, üçüncü kişilerin telif ve sair haklarına saldırı teşkil etmediğinden veya hukuka aykırı olmadığından emin olmalıdırlar. Aksi taktirde Platform’u yasal olmayan bir işlemin veya hak ihlaline araç olarak kullanımı konusunda ilgili telif hakkı sahibi veya onun temsilcisi ya da sair bir üçüncü kişinin RS ŞARJ’a bildirimde bulunması ya da hukuka aykırı bu durumun bir mahkeme ilamıyla veya ilgili Kullanıcı’nın ikrarıyla sabit olması veya RS ŞARJ’ın işbu durumu herhangi bir şekilde fark etmesi veya böyle bir durumun varlığına işaret eden emarelerin mevcudiyeti halinde RS ŞARJ, bu Kullanıcı’nın bu Platform’a erişim ve/veya kullanım hakkı iptal edilebilecektir.

Diğer Hükümler

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda RS ŞARJ, işbu Sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, RS ŞARJ için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için RS ŞARJ’dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve RS ŞARJ’ın gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.
İşbu Sözleşme Kullanıcı tarafından onaylanmakla ya da Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’yi onaylamaksızın Platform’a giriş yapmasıyla süresiz olarak yürürlüğe girecektir.
Kullanıcı, işbu Sözleşme dahilinde doğabilecek ihtilaflarda, RS ŞARJ’ın kendi veri tabanında veya sunucularında tuttuğu elektronik kayıtların ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; RS ŞARJ’ı yemin teklifinden ari kıldığını ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.
Kullanıcı’nın RS ŞARJ’a bildirdiği e-posta adresi ve diğer iletişim bilgileri, işbu Sözleşme kapsamında yapılacak her türlü bildirimin yapılabileceği elektronik posta adresi olarak kabul edilir. RS ŞARJ’a yapılacak bilgilendirmeler info@rssarj.com.tr e-posta adresine veya  0 (850) 477 72 75  numaralı telefona yapılabilir.
İşbu Sözleşme’ye Türk Hukuku uygulanır ve Sözleşme kapsamında meydana gelebilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.